Zajęcia pozalekcyjne

oferta1Zajęcia pozalekcyjne z RoboManiakami to jedyne takie zajęcia gdzie chcemy zaszczepić w dzieciach w wieku wczesnoszkolnym miłość do programowania. Chcemy przekazać im dzięki wykorzystaniu Lego WeDO wiedzę z zakresu podstaw konstrukcji maszyn, podstaw automatyki i robotyki, zasady działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązania problemów projektowych. Zajęcia pozwalają na zrozumienie zawiłości budowy i oprogramowania robotów w sposób łatwy i przyjemny a przede wszystkim w sposób dostosowany w formie do wieku dziecka. 

Zajęcia mają na celu kształtowanie myślenia twórczego, pobudzenie kreatywności dzieci. Zajęcia związane z budowaniem modeli pozwalają rozwinąć wyobraźnie, umiejętności logicznego myślenia, umiejętności przestrzennego myślenia, pobudzają naturalną motywację do zdobywanie wiedzy.  Dzięki pracom w grupach rozwijamy także umiejętności związane z kompetencjami społecznymi, które w dzisiejszym świecie są niezwykle istotne. Umiejętności te dzieci zdobywają poprzez własne doświadczenia. Program naszych zajęć jest tak skonstruowany aby dzieci mogły systematycznie zdobywać wiedzę i nauczyć się praktycznych umiejętności. 

Poziom 1 -Kurs podstawowy  z pakiet Lego WeDo - SafariCamp:

Są to zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat. Są to wyjątkowe zajęcia na których budujemy modele najwspanialszych zwierząt świata. Poznajemy takie zwierzęta jak, np. żyrafa, żółw, goryl. Poznajemy ich zwyczaje,to co jedzą gdzie mieszkają. Później budujemy ich podobizny z klocków Lego  i sprawiamy by zachowywały się jak prawdziwe zwierzęta.

 

Poziom 2 -Kurs z pakiet Lego WeDo - CityCamp:

Są to zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat bądz osob które już uczestniczyły wzajęciać z serii SafariCamp. 
CityCAMP to kurs dla młodych inżynierów, podczas którego odkrywamy sekrety nowoczesnego przemysłu i poznajemy roboty, bez których nasze życie byłoby dużo bardziej skomplikowane. W jego trakcie zgłębiamy tajniki najbardziej innowacyjnych rozwiązań technicznych i wspólnie budujemy roboty, które doskonale je obrazują. Wspólnie budujemy m.in. portowego żurawia, podnośnik, czy automatyczny dyspozytor i sprawdzamy, na jakiej zasadzie działają.