O nas

plakat-citycamp-480x640RoboManiacy to wyjątkowe zajęcia w których zakocha się każde dziecko. Są to jedyne zajęcia na których dzieci mogą spędzać czas po brzegi wypełniony klockami Lego. Głównym naszym celem jest rozwijanie dziecięcej kreatywności, wyobraźni oraz tworzenie wspaniałych modeli Lego. Robomaniacy  to metoda nauki, która wypływa na wszechstronny rozwój. Wszystkie nasze zajęcia skonstruowane są tak by wpływać na rozwój emocjonalny, społeczny
oraz intelektualny.  Chcemy zainteresować dzieci programowaniem poprzez tworzenie robotów Lego i wprawianie ich w ruch dzięki własnym programom, które mogą być początkiem pięknej  przygody z programowaniem. Zajęcia uczą matematycznego, logicznego myślenia, uczą sposobów rozwiązywania problemów,  i przyzwyczaja do naukowego myślenia. Dzięki temu, że na zajęciach budowanie modeli odbywa się w parach zajęcia uczą współdziałania z innymi, pozytywnych zachowań społecznych oraz pozytywnych wzorców komunikowania się. Osiąganie sukcesów na każdych zajęciach poprzez wykonanie zadania wpływa także na zwiększenie poczucie kompetencji oraz zaufanie do siebie. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych klocków Lego oraz programu do programowania w dziecku kształtuje się poczucie celowości, inicjatywy. Każde zajęcia składają się z 4 modułów. Pierwszy to nauka, drugi budowa własnego modelu, trzeci krok to nauka programowania własnego robota w specjalnie przygotowanym do tego programie, ostatnim etapem jest czas na wykorzystanie własnego modelu i wykonanego programu do zabawy, by móc obserwować efekty swojej pracy w realnych działaniach i zadaniach.  Nauka przez zabawę jest najbardziej efektywna, prosta i bez wysiłkowa , pokazuje, że zdobywanie wiedzy to pasjonująca podróż. Właśnie dlatego RoboManiacy, to świetny sposób na rozbudzenie w dzieciach pasji odkrywania świata.

 

Co to jest Robocamp

„ RoboCamp to przygotowany przez psychologów i inżynierów nowatorski trening twórczości, oparty na wykorzystaniu klocków LEGO i nauk ścisłych w rozwoju kreatywności u dzieci.

Nasz program powstał, by pomóc dzieciom rozwijać konkretne umiejętności i praktycznie sprawdzać, jak działa otaczający je świat. Staramy się jednocześnie zachęcać kursantów do obserwowania i proponowania nowych rozwiązań dla codziennie spotykanych problemów. Program edukacyjny RoboCAMP to przygoda, w czasie której dzieci mogą przekonać się, jak konkretna, naukowa wiedza może pomóc w osiąganiu sukcesów.Metoda RoboCamp idealnie sprawdziła się w realizacji zajęć w wielu różnych formułach. Można za jej pomocą prowadzić zajęcia pozalekcyjne, półkolonie, szkolne lekcje i kółka robotyki.”